Αρχική Αθλητικα Νικησε ο ΠΑΟΚ 3-2,αλλά αποκλείστηκε απο τη Σλόβαν…

Νικησε ο ΠΑΟΚ 3-2,αλλά αποκλείστηκε απο τη Σλόβαν…

1860

Ο ΠΑΟΚ έφτασε και πάλι στην πηγή,αλλά νερό δεν ήπιε και αποκλείστηκε απο την Σλόβαν Μπρατισλάβα σε ένα γκραν γκινιόλ παιχνίδι.

Εβαλε τρία γκολ,αλλά η κακή αμυντική του λειτουργία και πάλι τον πρόδωσε,αφού δέχθηκε δυο γκολ που δεν έπρεπε να δεχθεί.

ΟΙ Σλοβάκοι προηγήθηκαν απο ολιγωρία αμυντικά των μέσων και αμυντικών με τον Μεντβέντεφ(πάσα του Ραμπιού) στο 38 και έφυγαν νικητές στο ημίχρονο.

Ο ΠΑΟΚ με συνεργασία δυο ελλήνων παικτών του (ξεκίνησε με 4 Ελληνες) ισοφάρισε στο πρώτο λεπτό του δεύτέρου ημιχρόνου.Το γκολ ο Λημνιός με πάσα του Γιαννούλη.

Ηθελε άλλα δυο γκολ για να προκριθεί ,αφού είχε χάσει 1-0 στην Μπρατισλάβα με γκολ στο τελευταίο λεπτό…

Σε τέσσερα λεπτά έβαλε και το δεύτερο με τον Σβιντέρσκι απο πάσα του Ροντρίγκο.

Ομως οι Σλοβάκοι ισοφάρισαν στο 61.Και πάλι ο ΠΑΟΚ αντέδρασε και με γκολ του Γιαννούλη,από πάσα του Μπίσεσβαρ πέτυχε το 3-2.Στα 9 λεπτά με τις καθυστερήσεις ο ΠΑΟΚ μπορούσε να βάλει και το τέταρτο γκολ και να προκριθεί.