Αρχική Αθλητικα Απίστευτα,αληθινά,δίκαια στο 4-4 Τσελσι-Αγιαξ!

Απίστευτα,αληθινά,δίκαια στο 4-4 Τσελσι-Αγιαξ!

1440

Φαίνονται (πάνω στη φωτογραφία) να μην πιστεύουν αυτό που έπαθαν οι παίχτες του Αγιάξ στο γήπεδο της Τσέλσι,αλλά το έπαθαν.Και το χειρότερο γιαυτούς είναι το έπαθαν δίκαια.

Τι έπαθαν;

Παίζοντας μαγευτικο ποδόσφαιρο προηγήθηκαν της μεγάλης και φέτος Τσέλσι με 4-1!Εκείνη έκανε το 4-2 στις αρχές του β ημιχρόνου και στο 68ο λεπτό ο έμπειρος Μπλίντ ,αν και είχε κάρτα έκανε διπλό φάουλ σε διαφορετικούς παίκτες και το ένα σκληρότερο απο το άλλο.Κάρτα καραμπινάτη.Ο διαιτητής αφήνει το πλεονέκτημα και ο στόπερ Φέλντμαν κόβει ακίνδυνο δουτ με το χέρι μέσα στην περιοχή.Καραμπινάτο πέναλτυ και κάρτα.Κι αυτός όμως κι άλλη κίτρινη.Ετσι και το πέναλτυ δόθηκε και ΔΥΟ παίκτες του Αγιαξ αποβλήθηκαν από τον ιταλό διαιτητή Ρόκι στην ίδια φάση και ΔΙΚΑΙΑ! Μεχρι το 74 η Τσέλσι ισοφάρισε σε 4-4 ,αλλά ο Αγιαξ άντεξε άλλο ένα 20λεπτα με …9 παίκτες.Μαγεία!

Η Ιντερ την έπαθε χειρότερα στο Ντόρτμουντ.Εκλεισε το ημίχρονο προηγούμενη με 2-0 και στο τέλος έχασε έυκολα με 3-2…

Με 4άρα φιλοδώρισε η Βαλένθια τη Λιλ και με τρία η Λυών την Μπενφίκα στην οποία έπαιξε ο Οδυσσέας Βλαχοδήμος.

Αντίθετα η Νάπολι χωρίς τον Μανωλά έμεινε στο 0-0 με την Σάλτσμουργκ και,όπως και η Μπαρτσελόνα με την Σλάβια Πράγας ενώ δύσκολα η Λίβερπουλ κατέβαλε την Γκένκ με 2-1