Είχε την Μπάγερν στο καναβάτσο μέχρι και τα μισά της 4ης περιόδου και είχε αέρα και διψήφιο αριθμό πόντων.

Ηταν φανερό ότι η Μπάγερν θα προσπαθούσε να γυρίσει το χαμένο μάτς βασισμένη στον Λο ή στον Λούτσιτς.

Αυτό έκανε.

Ο Λο σκόραρε συνεχώς σχεδον ανενόχλητος,δείγμα της κακής οργάνωσης του Ολυμπιακού,δηλαδή κλασσική προπονητική ευθύνη.

Οταν δεν έβαζε ο ίδιος έδινε ασίστ.

Σατ τελευταία κρίσιμα λεπτά ο υπηρεσιακός(;) προπονητής του Ολυμπιακού Κεμζούρα δεν έβαλε τον Σπανούλη,ούτε τον Παπανικολάου και οι επιθέσεις του Ολυμπιακού δεν είχαν ελληνικό χρώμα.

ΤΟ ημίχρονο είχε λήξει με τον Ολυμπιακό πίσω με έναν πόντο και όταν 5 λεπτά προ του τέλους είχε ξεφύγει ο Ολυμπιακός με διψήφιο αριθμό φαινόταν ότι θα κέρδιζε το παιχνίδι.

Το τελικό σκορ 85-82 ήρθε με τρίποντο του Μπάλντουιν ,στο τελευταλίο δευτερόλεπτο.Ο Αμερικανός ήταν με 19 πόντους πρώτος σκόρερ του Ολυμπιακού,ενώ καλός ήταν στην οργάνβωση και ο Ρότσεστι.Δεν είναι όμως Σπανούληδες στην καλή του εποχή.Στα άλλα ματς η Αλμπα και η Αναντολού νίκησαν τον ερυθρό Αστέρα και την Βιλλερμπάν,η Αρμάνι την Μακάμπι,η Ρεάλ συνέντριψε την Χίμκι και η Βαλένθια στην τελευταία περίοδο την Ζενίτ.

Στην βαθμολογία ο ΠΑΟ είναι στην οκτάδα,ο Ολυμπιακός 13ος μετά την συμπλήρωση 9 αγώνων ,αν και 4 ομάδες έχουν απο έναν αγώνα λιγότερο.