Αρχική Αθλητικα Ελληνικό γκολ στα ευρωπαϊκα σαλόνια με τον Σωκράτη-τα αποτελέσματα των μεγάλων.

Ελληνικό γκολ στα ευρωπαϊκα σαλόνια με τον Σωκράτη-τα αποτελέσματα των μεγάλων.

1457

ο Σωκράτης Παπασταθόπουλος έδωσε το προβάδισμα νωρίς στην Αρσεναλ με δικό του γκολ στο 7.η Αρσεναλ έβαλε και δεύτερο στο 9 με τον Νταβίντ Λουίζ και ύστερα καθόταν και σκεφτόταν πόσο χάλια ήταν η γιουνάϊτεντ που έφαγε δυο γκολ στο Ολντ ατράφορντ απο την ίδια ομάδα,την Κρύσταλ Πάλας…

Ο άλλοτε του Ολυμπιακού Μιλιβόγεβιτς,όπως και στο Μάντσεστερ  έβαλε το 2-1 με πέναλτυ,στο 7 του δεύτερου ημιχρόνου ξαναμπήκε γκολ ,αλλά απο την Κρύσταλ Πάλλας και η αρσεναλ την έπαθε ομως η γιουνάϊτεντ.

Αυτή τη φορά οι “κόκκινοι Διάβολοι” νίκησαν στο Νοργουϊτς την ομώνυμη και παραπαίουσα ομάδα με 3-1 και εκεί που ήταν μια ανάσα απο τη ζώνη του υποβιβασμόυ βρέθηκαν στην..εβδομη θέση με 13 βαθμούς.Η πρωτοπόρος με 28 βαθμούςΛιβερπουλ νίκησε και την Τότεναμ ,η οποία προηγήθηκε στο ανφιλντ με τον Χάρι Κέην αλλά στο β ημίχρονο Χέντερσον και Σαλάχ με πέναλτυ έκαναν το 2-1

Στη Γερμανία η Γκλάνμπαχ με το 4-2 επι της Αϊντραχτ πέρασε στην κορυφή ένα βαθμό πάνω απο την Μπάγερν

Ο Ευθύμης κουλούρης έπαιξε σε όλο το μάτς της τουλούζ εκτός έδρας με την Ρενς.Εχανε η ομάδα του με 2-0 ισοφάρισε και στο 90 δέχθηκε το 3-2.

Αντίθετα πάρτι είχε ο Χατηδιάκος στο 4-0 της Αλκμααρ επι της Αϊνχτόβεν του Μητρογλου,ο οποίος επαιξε στο β όταν είχε κριθεί το παιχνίδι και η ομάδα του έπαιζε με 10 παίκτες…

Ο Αγιαξ ήθελε να ξεπλύνει την ήττα με 6-1 απο την “μισητή” του Φέγενορντ πριν δυο χρόνια.Εκανε το 4-0 στο πρώτο ημίχρονο,αλλά εκεί έμεινε εκτός απο πρώτος στη βαθμολογία..

Ο Οδυσσέας Βλαχοδήμος ήταν βασικός στην εκτός έδρας νίκη της Μπενφίκα επι της Τοντέλα με 1-0 και στην κορυφή είναι ισόβαθμη με την Πόρτο.