Αρχική Αθλητικα Μαγικός Ολυμπιακός 4-0 την Κράσνονταρ και πάει Ομίλους Τσάμπιονς Λίγκ!

Μαγικός Ολυμπιακός 4-0 την Κράσνονταρ και πάει Ομίλους Τσάμπιονς Λίγκ!

1920

Νάχα χίλια μάτια,τον Θρύλο μας να βλέπω…Είσαι στο μυαλό κάτι μαγικό…

Με αυτά και άλλα   τραγούδια το κατάμεστο Καραϊσκάκης έκλεισε μια μαγική βραδιά για τον Ολυμπιακό.

Ποιά Πόρτο που έφαγε τρία  γκόλ από την Κράσνονταρ μέσα στο γήπεδό της;

Ο Ολυμπιακός όλο το καλοκαίρι δεν έφαγε ούτε ένα γκόλ στο Τσάμπιονς Λίγκ και διέλυσε την Κράσνονταρ βάζοντας  τέσσερα γκολ χωρίς να δεχτεί κανέναν από τον Μάρκους Μπέργκ και την παρέα του.

Το κοκκαλάκι της νυχτερίδας το βρήκε στον μικρό Σέρβο Ρατζέλοβιτς  που ήρθε απο την Ραντνίσκι Νις και σε τέσσερα αγγίγματα της μπάλλας έβαλε τρία γκόλ αμέσως μετά την είσοδό του ως αλλαγή στο παιχνίδι!

Είναι χαρακτηριστικό ότι ο Ολυμπιακός 16 λεπτά πριν το τέλος κέρδιζε 1-0 και έβαλε σε εκείνο το λεπτό τον Ρατζέλοβιτς.

Στο επόμενο δίλεπτο ο νεαρός Σέρβος στο πρώτο άγγιγμα της μπάλλας σκόραρε!

Μετά απο 7 λεπτά έβαλε και το τρίτο του Ολυμπιακού ,δεύτερο δικό του!

Το κερασάκι ο Ποντένσε στο 89,ενώ το σκόρ είχε ανοίξει με άπιστο και πολύ δύσκολο σουτ ο Γκερέρο στο 30ο λεπτό.

Ο Μπέργκ αγνώριστος ,βαρύς και χωρίς τις γνωστές βοήθειες με τρεξίματα που είχε στον ΠΑΟ φαίνεται ότι πήγε στη ρώσικη ομάδα για το τελευταίο καλό κλειστό,μακράς διάρκειας συμβόλαιό του…

Απο τον Ολυμπιακό δεν υπάρχει κάποιος που να υστέρησε με τον Μπουχαλάκη να έχει τρέξει τα πιο πολλά χιλιόμετρα με βάση τα ηλεκτρονικά μέσα.

Ο Ολυμπιακός για να μην μπει στους Ομίλους πρέπει να χάσει με διαφορά πέντε γκόλ στο Κράσνονταρ,στην ρωσική πόλη απέναντι απο την Κριμαία.

Τέτοια με αυτόν τον Ολυμπιακό που δεν έχει δεχτεί γκολ δεν υπάρχει περίπτωση καμία να γίνουν.

Ο νεαρός Ισπανός Ματέο Γκαρσία δεν ήρθε στον ερυθρόλευκο ελληνικό σύλλογο και προτίμησε να πάει στον αντίστοιχο σερβικό,δηλαδή τον Ερυθρό Αστέρα.

Η πρεμιέρα του ιδανική.Εβαλε και γκολ,ο Αστέρας πήρε 2-2 απο την ελβετική  Γιούγκ Μπόϊς και έχσει τον πρώτο λόγο,αν και οι ελβετοί δεν είναι εύκολη ομάδα.το άλλο γκολ ο Μίλος Ντέγκενεκ απο πάσα του άλλοτε παίκτη του Ολυμπιακού Μάρκο Μάριν.

ΟΙ Ελβετοί προηγήθηκαν με τον Ασάλε στο 7 και ισοφάρισαν με πέναλτι στο 76 με τον Χοράου.

Στο άλλο ματς η Δυναμό Ζάγκρεμπ μάλλον προκρίνεται με το 2-0 επί της Ρόζεμποργκ.τα γκολ ο Πέτκοβιτς με πέναλτυ και και ο Ορσιτς.