Αρχική Αθλητικα Ο ΠΑΟ με τον Ρικ Πιτίνο στην εξέδρα πήρε νικη 8άδας!

Ο ΠΑΟ με τον Ρικ Πιτίνο στην εξέδρα πήρε νικη 8άδας!

1475

Ο Παναθηναϊκός περπατούσε και έτρεχε άνετα στο παιχνίδι με τη Βαλένθια μέχρι τη στιγμή που βράβευσε τον Ρικ Πιτίνο ,ο οποίος ανέλαβε την Εθνική Ομάδα.Στο ημίχρονο.

Απορρυθμίστηκε απο την γιορτινή ατμόσφαιρα και οι 11 πόντοι διαφοράς έγιναν σε χρόνο μικρό ισοπαλία.

ομως ο Νίκ Καλάθης με ουσιαστικόταταο τριπλ νταμπλ τον καθοδήγησε σωστά και ο ΠΑΟ έκανε την 4η νίκη του σε επτά παιχνίδια.Πάει και για την 5η στο επόεμνο με την Αλμπα και καλό πλασάρισαμ στη βαθμολογία καθώς έχει μπει στην 8άδα.

Τελικό σκορ 91-80 και αποκαταστάθηκε η διαφορά του ημιχρόνου με σχεδόν απόλυτη “μοιρασιά” του ΠΑΟ ανα ημίχρονο..

Νωρίτερα η Φενέρ νίκησε 90 -82 την Μπάγερν η Μπαρτσελόνα εκτός 93-86 την Ζάλγκιρις.

Η Βιλλερμπάν που είχε νικήσει τον ΠΑΟ με ένα πόντο αποδείχθηκε πολύ σκληρό καρύδι και για την ΤΣΣΚΑ Μόσχας.

Την σκότωσε και αυτή με ένα πόντο διαφορά 67-66 στο τέλος σε ένα παιχνίδι πολύ σκληρό,ενδεικτικό ,όμως της Εθρωλίγκας,η οποία φέτος δεν έχει σχέση με την περσινή.Οι μόνες ομάδες που φέτος έχουν διαφορά προς το πολύ καλύτερο απο πέρσι είναι η πολύ ενισχυμένη Μπαρτσελόνα καιη σχετικά ενισχυμένη Ολύμπια-Αρμάνι Μιλάνο ,οι οποίες μέχρι τώρα είναι στην κορυφή του πίνακα και η ΤΣΣΚΑ έμεινε γτρίτη με τον ΠΑΟ στην 7η θέση.