Αρχική Αθλητικα Ολυμπιακός-Παναθηναϊκός:διπρόσωποι στην Ευρώπη!

Ολυμπιακός-Παναθηναϊκός:διπρόσωποι στην Ευρώπη!

338

Με δυο πρόσωπα ο καθένας εμφανίστηκαν απέναντι στη Λυόν και την Μπαρτσελόνα Ολυμπιακός και Παναθηναϊκός και φυσικά έχασαν,αλλά με εντελώς διαφορετικό τρόπο.

Ο Ολυμπιακός κατάφερε να χάσει ένα ματς δικό του στη Λυόν αφού έχασε διαφορά 21 πόντων σχεδόν ντάμπλ σκορ και πάλι έμεινε μπροστά ως το τελευταίο δευτερόλεπτο όταν έχασε με τρίποντο του Νουά 77-75.

Τα δεκάλεπτα: 19-28, 31-47, 50-61, 77-75.

Βιλερμπάν (Τι Τζέι Πάρκερ): Μάθιους 14 (2), Νουά 13 (3), Καχούντι 14 (2), Ντιότ 6 (2), Τάιους, Ντε Κολό 13 (1), Φαλ 2, Λάιτι 9 (1), Ομπάσοχαν 2, Τζάκσον-Κάρτραϊτ 4, Πονς.

Ολυμπιακός (Γιώργος Μπαρτζώκας): Γουόκαπ 7 (1), Κάνααν 14 (4), Λαρεντζάκης 10 (2), Φαλ 4, Σλούκας 13 (2), Βεζένκοβ 16 (1), Παπανικολάου 4, Μπόλομποϊ 7, Πίτερς, ΜακΚίσικ.

Αντίθετα ο Παναθηναϊκός ήταν με ντάμπλ σκορ πίσω στην αρχή του αγώνα και κατάφερε να φτάσει στον πόντο 69-68 στα τρία ολόκληρα λεπτά πριν τον αγώνα.Και δεν έβαλε κανένα καλάθι και έχασε 74-68.

Και πάλι ο Μπεϊκον ήταν παρών-απών στο πρώτο ημίχρονο ,όπως και στη Βαλένθια και στο δεύτερο ξαναέφυγε πρώτος σκόρερ του αγώνα με 19 πόντους.Οπως και στη Βαλένθια.

Τα δεκάλεπτα: 28-12, 43-30, 62-51, 74-68.

Μπαρτσελόνα (Σαρούνας Γιασικεβίτσιους): Ντα Σίλβα 5 (1) , Βέσελι 15, Κάλινιτς 10 (2), Σατοράνσκι 13 (1), Λαπροβίτολα 9 (3), Χίγκινς 3 (1), Τόμπι, Κούριτς, Γιοκουμπάιτις 3 (1), Μίροτιτς 14 (4), Νάτζι 2.

Παναθηναϊκός (Ντέγιαν Ράντονιτς): Π. Καλαϊτζάκης, Γουόλτερς 4, Λι 3 (1), Παπαγιάννης 13 (1), Γουίλιαμς 5 (1), Γ. Καλαϊτζάκης 2, Μπέικον 19, Πονίτκα 9, Γκουντάιτις 10,Mαντζούκας 3(1)