Αρχική Αθλητικα Πιο γρήγορος και απο τον Γιουσέϊν Μπόλτ ο ΠΑΟΚ-Πρωταθλήτρια η ΑΕΚ!..Αποτελέσματα.

347

Ο πιο γρήγορος άνθρωπος οτυ κόσμου,ο κάτοχος του παγκόσμιου ρεκόρ στα 100 μέτρα Γιουσεϊν Μπόλτ,όσους αγώνες ποδοσφαίρου και αν έπαιξε(και έπαιξε αρκετούς)σε θέση για γκολ δεν κατάφερε να βρεθεί σε χρόνο κάτω των …10 λεπτών!

Ο ΠΑΟΚ κατάφερε να βάλει γκολ στον κοιμισμένο Παναθηναϊκό στα 12,8 δευτερόλεπτα από την ώρα που έκανε τη σέντρα και μέσα σε αυτά τα δευτερόλπετα άλλαξαν τη μπάλλα…4 πάικτες του.

Μπορεί να φανταστεί κανείς τι έκαναν οι αντίπαλοι παίκτες του ΠΑΟ,ο οποίος συνετρίβη με 3-0 στη Λεωφόρο κάτω απο τα λυπημένα βλέμματα των Τζιμπρίλ Σισε και Μάργκους Μπέργκ,οι οποίοι βραβεύτηκαν και αποθεώθηκαν στο κατάμεστο γήπεδο.Αξίζει να σημειωθεί ότι οι φίλαθλοι χειροκρότησαν και στο τέλος τον διαλυμένο από το σκορ Παναθηναϊκό,ο οποίος “μπορούσε” να συντριβεί και με 5-6 γκολ αν οι παίκτες του ΠΑΟΚ ήταν πιο προσεκτικοί.Ηρωας του αγώνα ο νεαρός Κωνσταντέλιας,ο οποίος άνοιξε το σκορ στο τελευταίο λεπτό του πρώτου ημιχρόνου όταν ένας Ιταλός,ένας Ισπανός,ένας Ολλανδός και ένας Ελληνας του ΠΑΟΚ δεν είχαν γλώσσα να μιλήσουν και τον κοίταζαν ανάμεσά τους…Τυπικά το γκολ μπήκε επειδή η μπάλλα χτύπησε στο στήθος του Ισπανού από απόκρουση του Ιταλού,βλακεία του Ολλανδού και αδυναμία του Ελληνα…Το 2-0 στο 12,8 δευτερόλεπτο του β ημιχρόνου με ασίστ Κωνσταντέλια και το τρίο με σουτ του Κωσνταντέλια…

Του μοναδικού Έλληνα στην ενδεκάδα του ΠΑΟΚ…

Η ΑΕΚ που θα πάρει μαρς στο τέλος το πρωτάθλημα ανέτρεψε το σκορ και νίκησε  στις καθυστερήσεις 2-1 στη Νίκαια,ενώ ο Ολυμπιακός που δεν πάει για τίποτα φέτος εκτός του Κυπέλλου έφερε 1-1 στο Περιστέρι.Ο ΟΦΗ 1-0 νίκησε τον Αστέρα ,ο Αρης το Βόλο 3-0 και Παναιτωλικός και Γιάννενα έφεραν 1-1 στο τελευταίο 10λεπτο του αγώνα.

Η Μάντσεστερ Γιουνάϊτεντ έπαιζε άμυνα ως να αισθανόταν η …Σριούσμπερι απέναντι στην Αρσεναλ ,όταν προηγήθηκε 1-0 στο Λονδίνο.Η Αρσεναλ πέρασε μπροστά 2-1 η Γιουναϊτεντ ισοφάρισε και μετά κλείστηκε στην περιοχή,ώσπου στο 90 έφαγε το 3-2

Η Σίτυ νίκησε 3-0 τη Γουλβς.

Σε ωραία ματς η Γιούβε έφερε 3-3- με την Αταλάντα  μετά την αφαίρεση 15 βαθμών από την “Κυρία” ,η οποία στα οικονομικά μόνο κυρία δεν ήταν.Η Νάπολι είναι σίγουρη πρωταθλήτρια.Η Ντόρτμουντ νίκησε 4-3 την Αουγκσμπουργκ