Αρχική Uncategorized Νίκησε ο …Ελ Ολυμπιακός,έχασε ο… Αριθ,νίκησε ο Ατρόμητος.

Νίκησε ο …Ελ Ολυμπιακός,έχασε ο… Αριθ,νίκησε ο Ατρόμητος.

1897

Δεν είναι λάθη αυτά που διαβάζετε στον τίτλο,αλλά άσκηση ενός είδους κριτικής στις …συνθέσεις τους.

Ο Ολυμπιακός έπαιξε εναντίον της Λαμίας με μόνο Ελληνα τον Κούτρη ,ο οποίος στην πλάτη γράφει Λεονάρντο.

Και τα γκόλ πέτυχαν οι Ελ Αραμπί και Σουντανί.

Ο Αρης έπαιξε με 10 ξένους,κυρίως Ισπανούς(εξ ού και γράφουμε Αριθ) εναντίον της Λάρισας,προηγήθηκε 2-0  με τους Ισπανούς Βέλεθ και Γκάμα σε 12 λεπτά αγώνα και στα επόμενα 18 ισοφαρίστηκε από τον Σλοβένο Νούνιτς.

Στο β ημίχρονο ο Αιγύπτιος Αμρ Ουάρντα ,ο οποίος στον ΠΑΟΚ δεν “πιάνει”,αλλά όπου πάει δανεικός απογειώνει ομάδες έβαλε το νικητήριο γκολ .

Η Λαμία έπαιξε με επτά Ελληνες και η Λάρισα με τρεις.

Ο Ατρόμητος με 8 αρχιά και στη συνέχεια 9 Ελληνες στη σύνθεση με δυο γκολ του Μανουσου νίκησε 2-0 τον Παναιτωλικό, ο οποίος έπαιξε με έναν Ελληνα.