Αρχική Αθλητικα Νίκες Ολυμπιακού-ΠΑΟΚ-Ατρόμητου-ΟΦΗ.

Νίκες Ολυμπιακού-ΠΑΟΚ-Ατρόμητου-ΟΦΗ.

1503

Ο Ολυμπιακός και ο ΠΑΟΚ λαχτάρησαν στις έδρες του Αρη και του Αστέρα και νίκησαν δύσκολα με το ίδιο σκορ :1-2.

Ο Ολυμπιακός με ανατροπή απάντησε στο γρήγορο γκολ (7) του Ντιγκινί με γκολ του Μασούρα και του Ελ Αραμπί στο 33 και στο 38.Το παιχνίδι είχε 9 κίτρινες κάρτες,ενδεικτικό της δύναμης που χρησιμοποιήθηκε απο τους παίκτες.Ο Ολυμπιακός έτσιθ είναιο πρώτος με 16 ,η Ξάνθη έχει 15 και ο ΠΑΟΚ 14 μετά τη νίκη στην ΤΡίπολη.Ο ΠΑΟΚ με Σβιντέρσκι(33) και αυτογκολ του Μαρτίνεζ(47) και μείωσε ο Σουάρεθ στο 58.

Ο Ατρόμητος ήταν πραγματικά ατρόμητος  καθώς δεν πτοήθηκε όταν στο 36 βρέθηκε να χάνει 2-0 στο Βόλο(δυο γκολ ο Τόρες) και σε 6 λεπτά(39,45) με γκολ του Ανδρούτσου και του Μανούσου(πεν) ισοφάρισε πριν το ημίχρονο.

Ο Γιακουμάκης στο 62 έδωσε τη νίκη στον Ατρόμητο.

Ανατροπή και μάλιστα θεαματική είχε και ο ΟΦΗ , οποίος βάζει γκολ σε ρυθμό πολυβόλο και ανέβηκε στην 4η θέση.

Οταν βρέθηκε να χάνει στο Ηράκλειο απο τον Πανιώνιο(Αραμπούλι 9) έβαλε 4 !Δυο ο Σεμέδο και Νέϊρα-Τσιλιανίδης.