Αρχική Uncategorized Τα ίδια χάλια ο ΠΑΟ,έφαγε 103 πόντους στη Μόσχα!

Τα ίδια χάλια ο ΠΑΟ,έφαγε 103 πόντους στη Μόσχα!

1391

Οταν μια ομάδα βάζει 55 πόντους στο ημίχρονο εκτός έδρας,δείχνει ότι είχε μεγάλη δόση τύχης,καλούς πάικκτες και χάλια άμυνα του αντιπάλου.

Οταν δέχεται 50 πόντους στο ημίχρονο δείχνει ότι παίζει άμυνα με τα μάτια.

Ο Παναθηναϊκός με 50% στα τρίποντα και 65% στα δίποντα στο πρώτο ημίχρονο έδειχνε ομάδα με σουτέρ ΝΒΑ.

Φαινόταν καθαρά όμως ότι κέρδιζε την Χίμκι μέσα στη Μόσχα γιατί οι παίκτες είχαν ρέντα και οι αντίπαλοι ,σίγουροι για τον εαυτό τους έπαιζαν χαλαρή άμυνα και με τα μάτια.

Στο β ημίχρονο τα πράγματα άλλαξαν…Η Χίμκι με μεγάλη άνεση χόρεψε τον ΠΑΟ και τον κέρδισε πιο εύκολα από όσο δείχνει το τελικό σκορ.

Η ρωσική ομάδα είχε όποτε ήθελε ελεύθερα σουτ και είχε όποτε ήθελε παίκτη σουτέρ με αντίπαλο που δεν ήταν δυνατόν να τον σταματήσει λόγω διαφοράς ύψους,διαφορετικής ταχύτητας,ανύπαρκτης αλληλοκάλυψης.

Τελικό σκορ 103-87 αν και μέχρι την τρίτη περίοδο ο ΠΑΟ είχε προβάδισμα,φαινόταν να παλεύει στα ίσα…

Για μια ακόμα φορά ο ΠΑΟ έδειξε ότι σε σοβαρή αντίπαλο δεν έχει καμία τύχη,ούτε για την φετινή 8άδα της ευρωλίγκα γιατί ο Αργύρης Πεδουλάκης είναι πιστός,είναι καλός άνθρωπος,είναι ευγενής χαρακτήρας,είναι καλό προπονητής για την Ελλάδα ,αλλά απο Περιστέρι και κάτω…