Αρχική Αθλητικα Λιβερπουλ-Αρσεναλ 10-9!!!Φοβερά ματς σε ποδόσφαιρο και μπάσκετ με Ελληνες παρόντες!

1471

Μείνετε συντονισμένοι ΚΑΙ στα αθλητικά διότι συμβαίνουν οργιαστικά πράγματα στα γήπεδα και στα παρκέ…

Στο “Ανφιλντ” του Λιβερπουλ μπήκαν εννέα γκολ σε 76 λεπτά για το αγγλικο Λιγκ Κάπ στον αγώνα Λιβερπουλ-Αρσεναλ.Ητνα 4-5!!!Με όχι βασικούς και οι δυο ομάδες και χωρίς τον Σωκράτη Παπασταθόπουλο στην άμυνα η Λιβερπουλ.Η Γιουναίτεντ με τα πιτσιρίκια που έχει καθιερώσει προηγείται μέσα στο Στάμφορντ Μπρίτζ της Τσέλσι δυο φορές και πήρε με 2-1 τη νίκη και την πρόκριση.

Στο “Ανφιλντ” έγιναν όργια στο χόρτο.Με την Αρσεναλ να προηγείται 4-2 στο 55 όλα έδειχναν τη νικήτρια.Στα τελευταία δευτερόλεπτα του πεντάλεπτου καθυστερήσεων ο Οριγκι πέτυχε το 5-5 με δεύτερο προσωπικό γκολ.

Στα πέναλτυ η Λίβερπουλ το αντέστρεψε και κέρδισε 5-4 αφού έχασε πέναλτυ μονο ο Σεμπάγιος της Αρσεναλ…

Στα παρκέ η κατρακύλα της Φενέρ του Ομπράντοβιτς συνεχίστηκε και έχασε (67-55)απο την Μακάμπι του Γιάννη Σφαιρόπουλου,ενώ η Ρεάλ έχασε καθαρά απο την Μπάγερν που της έβαλε 95 πέντους και ανταπέδωσε μόνο τους 86.

Η Ζενίτ νίκησε μέσα στο Κάουνας την Ζάλγκιρις με 82-70 στην παράταση.

Στο Τσάμπιονς λιγκ η ΑΕΚ νίκησε σε ένα πολύ σκληρό και κλειστό στο σκορ μάτς την Αντβέρπ ,σημειώνοντας τη δεύτερη νίκη της και δείχνοντας σημάδια ανάκαμψης μετά την ήττα-σοκ στο Ρέθυμνο.Το τελικό σκορ 62-51 και στην τρίτη περίοδο η βελγική ομάδα σημείωσε μόλις 3 πόντους!

Ο Προμηθέας με επιβλητική εμφάνιση εκτός έδρας νίκησε την Ανδόρα με 91-81.

Η Γιουβέντους με πέναλτι που θα συζητηθεί ως ,ίσως,ανύπαρκτο νίκησε την τζένοα στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων.Το πέναλτυ κέρδισε ο Ρονάλντο και με την ταχύτητα που έπεσε και κινήθηκε ανάγκασε και το “μηχάνημα” να πει πέναλτυ.Ο ίδιος το έκανε γκολ ενώ λίγο νωρίτερα ακυρώθηκε κι άλλο γκολ που πέτυχε αφού το μηχάνημα τον έπιασε οφσάϊντ.Ετσι η Γιουβε είναι πρώτη στοι βαθμολογία,όπως και η Μπάρτσα που νίκησε 5 -1 (δυο ο Μέσι) τη Βαγιαδολίδ,ενώ η Ρεάλ 4-0 τη Λεγανές που έπαιζε χωρίς τον Σιόβα.Χωρίς τον Μανωλά έπαιξε και η Νάπολι που έφερε 2-2 με την Αταλάντα,ενώ ο Ταχτσίδις έπαιξε σε όλο το μάτς στην εκτός έδρας ισοπαλία της ομάδας του Λέτσε με την Σαμπντόρια.Ο Τάσος Δώνης έπαιξε μια ώρα στη νίκη της ομάδας του Ρέίμς επι της Μπούρζ.Ο Κουλούρης δεν έπαιξε καθόλου στη νίκη της τουρλού επι της Νιόρτ .Ηταν ματς κυπέλλου.

Βασικοί  ήταν ο Βλαχοδήμος και ο Σάμαρης στη νίκη της Μπενφίκα επι της Πορτιμονένσε με 4-0.