Αρχική Αθλητικα Η Γιουνάϊτεντ νίκησε δύσκολα τον Κάρλος Ζέκα και τα “μηχανάκια” του.Πέρασε και...

Η Γιουνάϊτεντ νίκησε δύσκολα τον Κάρλος Ζέκα και τα “μηχανάκια” του.Πέρασε και η Ιντερ

1183

Με “μηχανάκια” σαν τον Κάρλος Ζέκα η ομάδα του Κοπενχάγη παραλίγο να κάνει το μπαμ και να αποκλείσει στην διαδικασία των νοκ άουτ(λόγω κοροναϊού) την Μάντσεστερ Γιουνάϊτεντ.

Στο τέλος της κανονικής διάρκεριας του αγώνα και στην παράταση  η Κοπενχάγη είχε ευκαιρία να βάλει γκολ,αλλά στο τέλος έχασε με πέναλτυ που κέρδισε ο Μαρσιάλ και χτύπησε ο Μπρούνο Φερνάντεζ(παίκτης της χρονιάς για την Μάντσεστερ,αν και παίζει μισή χρονιά…)στο πρώτο ημίχρονο της παράτασης.Η Γιουνάϊτεντ είχε ευκαιρίες να βάλει κι άλλα γκολ,αλλά ο τερματοφύλακας Γιόνσον ήταν σε μεγάλη,πολύ μεγάλη μέρα.

Ο Ζέκα τερμάτισε και την παράταση διανύοντας 16.5χιλιόμετρα(!!!),ενώ η ομάδα έτρεξε και αμύνθηκε και και απείλησε.Στο τέλος έβαλε και 17χρονο επιθετικό,  ο οποίος κέρδισε και ένα κρίσιμο φάουλ πάνω στην περιοχή.

Στον πάγκο της κπενχάγης ήταν και ο Παπαγιαννόπουλος…

Στο άλλο μάτς η Ιντερ κέρδισε 2-1 την Λεβερκούζεν με γκολτου Μπαρέλα και του Λουκάκου.Δυο φορές ο διαιτητής έδωσε πέναλτυ στην Ιντερ και τις δυο το πήρε πίσω με το “μηχάνημα”.Η Λεβερκούζεν έτρεξε επίσης πολύ και θα μπορούσε να ισοφαρίσει,αλλά να δεχτεί κι άλλα γκολ.το σκορ είχε διαμορφωθεί στο 25ο λεπτό με την μείωση απο τον Χάβερτζ

Στις 11 Αυγούστου παίζουν νοκ άουτ η Σεβίλλη με την Γούλβς και η Σαχτλαρ με την Βασιλεία στις 10 το βράδυ .Απευθείας από την ΚΟΣΜΟΤΕ όλα τα μάτς.