Αρχική Αθλητικα Απίστευτες ήττες των μεγάλων με 4-5 γκολ,μέγας Λεμπρόν,άτυχος ο Τσιτσιπάς

Απίστευτες ήττες των μεγάλων με 4-5 γκολ,μέγας Λεμπρόν,άτυχος ο Τσιτσιπάς

894

Ω τι ζούμε στην εποχή του κοροναϊού στα γήπεδα…
Και δεν αναφερόμαστε στο γεγονός ότι ο ΠΑΣ Γιάννενα έδωσε ένα μάθημα στον Αρη που κατέβηκε με την γνωστή ισπανική αρμάδα των 9 ξένων.Προηγήθηκε 2-0 ο ΠΑΣ με 6 Ελληνες στη σύνθεση,ισοφαρίστηκε στο β ημίχρονο και έβαλε στον αγώνα δυο ελληνόπουλα 18 και 19 χρόνων(Λώλη,Λιάσσο) και ψάχναμε να βρούμε ποιοί είναι οι τόσο καλοί Ισπανοί.Ο ΠΑΣ προηγήθηκε με Νάουμετς και Παντελάκη και ισοφάρισε ο Αρης με Φετφατζίδη και Ματίγια απο φάουλ.
Δεν αναφερόμαστε επίσης στο αναμενόμενο 3-0 της ΑΕΚ επί της Λαμίας(έβαλε το πρώτο του ο νεοαποκτηθείς Λιβάϊ Γκαρσία,τα άλλα Κρίστιτς και ο νέος Ενομπακάρε) αλλά στα παιχνίδια του εξωτερικού,όπου οι φημισμένες Μάντσεστερ Σίτυ και Μπάγερν Μονάχου έφαγαν 5 και 4 γκολ αντίστοιχα.Την 5άρα μάλιστα η Σίτυ την έφαγε στο γήπεδό της(τελικό 5-2) με χατ τρικ του Βάρντι.Η Μπάγερν έφαγε 4,έβαλε 1 στη Χοφενχάϊμ.Και τα δυο ματς δεν στράβωσαν απο την αρχή καθώς η μεν Σίτυ ..προηγήθηκε η δε Μπάγερν μείωσε σε 2-1.
Απίστευτος ήταν και ο Κριστιάνο Ρονάλντο,μακράν ο καλύτερος όλων των εποχών.Επαιξε μόνος του τη Ρόμα στη Ρώμη και όταν η ομάδα του έχανε 2-1 και έμεινε πίσω στο σκορ οργάνωσε την κίνηση στην επίθεση και ισοφάρισε με ένα απο τα γνωστόυ σπρίντ και απίστευτο άλμα με το οποίο στέκεται στον…αέρα.Τελικό 2-2.Τεσσάρα έβαλε και η Μπαρτσα με τον Μέσσι να σκοράρει με πέναλτυ στο 4-0 επι της Βιγιαρεάλ,ενώ η Νάπολι έβαλε 6 και δεν έφαγε κανένα απο τη Τζένοα.
Η Παρί πλήρης έβαλε 2 με καρμπόν στην έδρα της ομάδας του Τάσου Δώνη ,τη Ρέϊμς.Ο Εμπαπέ σέρβιρε στον αμαρκάριστο (αλλιώς γκολ με την Παρί δεν βάζει)Ικάρντι και εκείνος τα έβαλε…
Ο Παυλίδης έδωσε ασιστ και η Βίλεμ ισοφάρισε εκτός την Εμεν ,ενώ επίσης στο 1-1 έμεινε και η Αλάνια που ξεκίνησε με τον Σιώπη και χωρίς Μπακασέτα και Τζαβέλα που μπήκαν ως αλλαγές στο τελευταίο μισάωρο.Πάντως η Αλάνια είναι στην πρώτη θεσή της βαθμολογίας,ενώ η Καϊσερί του Κολοβέτσιου στη 14η.
Ματσάρα και στο Ηράκλειο όπου με συνεχείς ανατροπές ΟΦΗ και Ατρόμητος έφεραν 2-2.Ισοφάρισε στις καθυστερήσεις ο Ατρόμητος παιζοντας με 10 παικτες λόγω αποβολής του Μουνίθ.Τα γκολ με σειρά ,Μανούσος,Κόσπα,Κόρπα και Γούτας.

ΜΠΑΣΚΕΤ
Στο ΝΒΑ οι Λέϊκερς με 38 πόντους του Λεμπρόν πέρασαν με 4-1 στον τελικό και ανέμεναν πρωϊνές ώρες σήμερα το αποτέλεσμα Μαϊάμι με Μπόστον Σελτικς που ήταν στο 3-2.Το Μαϊάμι νίκησε και στον τελικό ο Λεμπρόν αναμένεται να γίνει και πάλι πρωταθλητής.
ΤΕΝΙΣ.
Το Ρολάν Γκαρός άρχισε και η Σάκαρη πε΄ρασε έυκολα στον επομενο γύρο με 2-0 ει της Τομγιάννοβιτς.
Ο Τσιτσιπάς που ετοιμάζεται έχασε στο τρίτο σετ του τελικού του Αμβούργου 7-5(2-1 σκορ)από τον Ρούμπλεφ ,κάνοντας αβίαστα λάθη και ενώ το μάτς ήταν δικό του με τον τρόπο που εξελισσόταν.