Αρχική Αθλητικα “Αδικούνται” απο τα σκορ Ολυμπιακός και ΠΑΟ στην Ευρωλίγκα

“Αδικούνται” απο τα σκορ Ολυμπιακός και ΠΑΟ στην Ευρωλίγκα

668

Και ο Ολυμπιακός και ο Παναθηναϊκός αδικούνται από τα τελικά σκορ στους αγώνες μπάσκετ που έδωσαν με Ζάλγκιρις και Ρεάλ εντός και εκτός αντίστοιχα.Ο Ολυμπιακός κέρδισε με 83-68 αλλά τον κολακεύει η τελική διαφορά ,την οποία πήρε στην τρίτη περίοδο με ένα ξέσπασμα και σκορ στην περίοδο αυτή 27-10…

Είχε χάσει την πρώτη περίοδο με 12-23…

Τα δεκάλεπτα:  12-23, 36-39, 63-49, 83-68.

Ολυμπιακός (Γιώργος Μπαρτζώκας): Ουόκαπ 6 (1), Ντόρσεϊ 7 (2), Λούντζης, Λαρεντζάκης 13 (3), Φαλ 4, Σλούκας 17 (3), Μάρτιν, Βεζένκοφ 12 (2), Πρίντεζης 7, Παπανικολάου 10 (2), Ζαν-Σαρλ, ΜακΚίσικ 7 (1).

Ζαλγκίρις (Γιούρι Ζντοβτς): Μπλάζεβιτς 9, Λεκαβίτσιους, Νέμπο 12, Μουντιάι 19 (2), Καλνιέτις 6 (1), Λουκοσιούνας, Μιλάκνις 14 (4), Καβανό 8, Τζίφεϊ, Ουλανόβας.

Ο Παναθηναϊκός ήταν στην τέταρτη περίοδο οκτώ πόντους πίσω απο τη Ρεάλ…Και στο τέλος έχασε με διαφορά 23 πόντων δηλαδή 88-65. Προς το τέλος της τρίτης περιόδου το σκορ ήταν 63-55…

Καλύτερος του ΠΑΟ ο Μέϊκον με 16 πόντους και διψήφιοι ήταν οι Πέρρυ και Παπαγιάννης.Απογοητευτικοί ήταν οι Παπαπέτρου και Νέντοβιτς.

Ελπίδα ανάκαμψης του ΠΑΟ ο άσος που θα προσθέσει στο ρόστερ και είναι ο ΝΒΑερ Φερέλ, ο οποίος υπερβάλλοντας κάθε πράσινο …φίλαθλο είπε ότι ήρθε να πάρει με τον ΠΑΟ την…ευρωλίγκα!

Στα αξιοσημείωτα η νέα ήττα της πρωταθλήτριας Ευρωπης Εφες,που δεν έχει καμία νίκη στα πρώτα 4 ματς.

Επίσης η νίκη της Μπάρτσα  του Καλάθη στην παράταση στο Μονακό.