Αρχική Αθλητικα Απίθανα ματς ανατροπών στην Ευρώπη και στην Κρήτη!

Απίθανα ματς ανατροπών στην Ευρώπη και στην Κρήτη!

573

H ομορφιά του ποδοσφαίρου σε δυο συνεχόμενες ημέρες.Μετά την ανατροπή με δυο γκολ στις καθυστερήσεις της Τότεναμ επι της Λέστερ και η Ατλέτικο Μαδριτης έκανε το 3-2 αφού μέχρι το 91 έχανε 2-1 από τη Βαλένθια.Η Γιουνάϊτεντ έβαλε στο τέλος 3-4 επιθετικούς γιατί τότε προφανώς κατάλαβε ο γερμανός Ράγνικ ότι προπονεί την Μάντσεστερ και όχι την…Γκρόϊτερ Φίρθ.Το γήπεδο έγειρε και κάθε επίθεση των τελευταίων 10 λεπτών(τότε τους έβαλε)μύριζε γκολ.

Στα 28 δευτερόλεπτοα πριν την λήξη των καθυστερήσεων ο Κριτσιάνο έδωσε στον Καβάνι και εκείνος πέρασε τη μπάλλα στο άλλο δοκάρι.Ο Ράσφορντ ερχόταν με ταχύτητα…Ράσφορντ και έβαλε το μοναδικό γκολ με το οποίο νίκησε την Γουέστ Χάμ και ανέβηκε -προσωρινά με περισσότερα παιχνίδια στην τέταρτη θέση…

Δείτε τα γκολ και τα αποτελέσματα της Ισπανίας και πόσοι Ισπανοί σκόραραν και θα καταλάβετε γιατί  επιλέγουμε να χαιρόμαστε όχι με λεγεώνες ξένων παικτών,αλλά με ελληνιό στην ουσία πρωτάθλημα και όχι κάτι διεθνές:

Εσπανιόλ-Μπέτις 1-4 (14΄ Ντε Τομάς – 31΄ πέν., 53΄ Ιγκλέσιας, 36΄ Ροντρίγκες, 76΄ Γουίλιαν Χοσέ)

Λεβάντε-Κάντιθ 0-2 (34΄ Νεγκρέδο, 74΄ Σάντσεζ)

Βιγιαρεάλ-Μαγιόρκα 3-0 (12΄ αυτ. Ρούσο, 34΄ Τριγκέρος, 87΄πεν. Παρέχο)

Σεβίλη-Θέλτα 2-2 (71΄ Πάπου Γκόμες, 74΄ Τόρες – 37΄ Σέρβι, 40΄ Άσπας)

Ατλέτικο Μαδρίτης-Βαλένθια 3-2 (64΄ Κούνια, 90+1΄ Κορέα, 90+3΄ Ερμόσο – 25΄ Μούσα, 44΄ Ντούρο)

Η Σίτυ απλά ισοφάρισε 1-1στο Σαουθάμπτον και έτσι η διαφορά της μειώνεται,χωρίς να απιελείται στο πρωτάθλημα,ενώ η Νιούκαστλ πέτυχε σπουδαία νίκη εκτός εδρας απι της Λήντς.

Στα δικά μας ήταν ανάλογο το ματς ΟΦΗ-Παναιτωλικού.Το τελικό 2-4 έγινε στιες καθυστερήσεις καθώς ο ΟΦΗ έχασε πέναλτυ στο 81 και ενώ το σκορ ήταν 2-3. Καρέλις και Βέργος έβαλαν τα δυο από τα 4 γκολ του ΟΦΗ και οι δυο ομάδες είχαν κοντά στο 50% ελληνικές συνθέσεις.

Ο Παναθηναϊκός μπορεί να κέρδισε 1-0 με μεγάλη δυσκολία τον Ιωνικό,αλλά και πάλι μοιάζει με ομάδούλα ευχαριστημένη να είναι κάπου στην τετράδα με πρόσχημα ότι μια …ζωή ο Αλαφούζος αγωνίζεται να την ξεχρεώσει από χρεή που ποτέ δεν δημοσιεύθηκαν και ποτέ δεν βγήκε ο ΠΑΟ στο σφυρί …