Αρχική Αθλητικα Καλός ο ΠΑΟ,αλλά άτυχος,κακή η Εθνική βόλλεϊ

Καλός ο ΠΑΟ,αλλά άτυχος,κακή η Εθνική βόλλεϊ

340

Η Εθνική ομάδα βόλλεϊ δεν ήταν καθόλου καλή και ηττήθηκε με 3-2 σετ απο το Ισραήλ αν και έκανε ανατροπή μετά το 1-0 και χρειαζόταν ένα σετ ακόμα.

Ελπίζουμε η εθνική μπάσκετ να είναι καλύτερη σήμερα και να κερδίσει τους Νεοζηλανδούς,ώστε να χρειάζεται μια (εξαιρετικά δύσκολη…)νίκη με τους Λιθουανούς στη συνέχεια για να πάει στους οκτώ του παγκόσμιου πρωταθλήματος.

Στο ΟΑΚΑ ο Παναθηναϊκός μπήκε μόνος,χωρίς την τύχη που είχε στη Μασσαλία με τη Μαρσέϊγ.

Ηταν καλός και πάλεψε με την Μπράγκα η οποία αμυνόταν,αλλά αυτό δεν την εμπόδισε να κάνει και ένα χιλιόμετρο πιο πάνω(117 έναντι 116) από τον ΠΑΟ που είχε την υπεροχή.

Η Μπράγκα έχασε ευκαιρίες είναι πιο καλή και πιο ακριβή ομάδα από τον ΠΑΟ,αλλά στα δυο ματς της πρόκρισης αυτό δεν φάνηκε αφού ο ΠΑΟ του Γιοβάνοβιτς έχει γίνει μαι πολύ σοβαρή ομάδα ,σοβαρότερη από όση είναι η αξία των παικτών στο ποδοσφαιρικό χρηματιστήριο.

Το ματς στο ΟΑΚΑ έληξε 1-0 με γκολ στο 83 ενώ ο ΠΑΟ στη συνέχεια έχασε σε 1 λεπτό τρεις ευκαιρίες να ισοφαρίσει και παίξει τα ρέστα του ως το 98.

Εμεινε και με 10 παίκτες αφού ο Χουάνκαρ δεν μπορούσ ενα συγκρατηθεί απο τον εκνευρισμό στο 85…